انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۰.۰۴ منتشر شد.
انتظار می‌ره همهٔ اعضا هرچه زودتر به این نگارش ارتقا پیدا کنند. همهٔ پاسخ‌ها از این به بعد، بر پایهٔ اوبونتو ۲۰.۰۴ خواهد بود.

نویسنده موضوع: کدوم توزیع و کدوم پوسته ؟  (دفعات بازدید: 1714 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین heo

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 46
کدوم توزیع و کدوم پوسته ؟
« : 25 فروردین 1392، 01:47 ق‌ظ »
با سلام
دوستان هر کسی یه سری اطلاعات کاملی درباره تمامی انواع پوسته ها و علت ارائه شدنشون و احتمالا نقص هایی که داشتن بیان کنید تا در یکجا بررسی کاملی بشه البته اگه بشه یه کتاب جامع راجع به پوسته ها و انواع اون معرفی کنید که عالی میشه اگه فارسی باشه که عالیه نبود هم انگلیسی ؟
راستی از دیگر پستها فهمیدم که توی هر توزیعی یه پوسته کار میکنه ( آیا بقیه کار نمیکنند یا ناقص کار میکنند ؟ )میشه لیست توزیعها و پوسته گرافیکی مربوط به اونها رو بیان کنید با تشکر ؟

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
پاسخ : کدوم توزیع و کدوم پوسته ؟
« پاسخ #1 : 25 فروردین 1392، 11:21 ق‌ظ »
سوال خیلی کلیه !
به طور کلی توزیع ها بر اساس نوع مدیریت پکیج ها به چندین و چند دسته تقسیم می شن ! (Deb & RPM & ..... ) از نظر رابط کاربری هم باید بگم اصلی ترین اونها گنوم ، KDE ،‌Cinnamon Unity Xfce و یه سری دیگه هستن شما می تونی بری توی ویکی پدیا (حالا چه انگلیسی و چه فارسی) یه بررسی کلی بکنی ، البته به نظر من مدیریت پکیج ها RPM بهتر به نظر می یاد ، تازه مخازنش هم بیشتر هستن ، لا اقل واسه من و بروز تر هم هستن ،‌همین فدورای ۱۸ توزیع جالبی به نظر می یاد .
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
« پاسخ #2 : 25 فروردین 1392، 12:42 ب‌ظ »
سوال خیلی کلیه !
به طور کلی توزیع ها بر اساس نوع مدیریت پکیج ها به چندین و چند دسته تقسیم می شن ! (Deb & RPM & ..... ) از نظر رابط کاربری هم باید بگم اصلی ترین اونها گنوم ، KDE ،‌Cinnamon Unity Xfce و یه سری دیگه هستن شما می تونی بری توی ویکی پدیا (حالا چه انگلیسی و چه فارسی) یه بررسی کلی بکنی ، البته به نظر من مدیریت پکیج ها RPM بهتر به نظر می یاد ، تازه مخازنش هم بیشتر هستن ، لا اقل واسه من و بروز تر هم هستن ،‌همین فدورای ۱۸ توزیع جالبی به نظر می یاد .

ببخشید جسارت می کنم ولی
پوسته چه ربطی به مدیر بسته داره؟
گنوم و کی دی ای دسکتاپ هستند و نه پوسته!
یونیتی و گنوم شل پوسته هستند!
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین heo

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 46
پاسخ : کدوم توزیع و کدوم میزکار ؟
« پاسخ #3 : 25 فروردین 1392، 07:52 ب‌ظ »
تقریبا ویکی پدیا رو دیدم ولی اون چیزی که من میخوام این نیست !
منظور من اینه که مثلا kde یا gnome یا xfce رو روی ubuntu یا kubuntu یا open suse و ... میتوان نصب کرد ؟ یا هم زمان و هم حجم بالایی برای نصب میخواد در این صورت کدوم توزیع ها بصورت پیش فرض و کامل روی اون میز کار هست ؟
البته من اشتباه کردم در سوال با عرض پوزش سوال اصلی من اینه که روی کدوم توزیع بصورت پیش فرض کدوم میزکار نصبه ؟http://forum.ubuntu.ir/Smileys/default/eusa_wall.gif
سوال دومم هم درباره میزکار ها وتاریخچه و نقایص اونهاست و اگه کسی فایلی چیزی داشته باشه برام بزاره درباره میزکارها خیلی ممنون میشم ؟

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
« پاسخ #4 : 25 فروردین 1392، 09:29 ب‌ظ »
تقریبا ویکی پدیا رو دیدم ولی اون چیزی که من میخوام این نیست !
منظور من اینه که مثلا kde یا gnome یا xfce رو روی ubuntu یا kubuntu یا open suse و ... میتوان نصب کرد ؟ یا هم زمان و هم حجم بالایی برای نصب میخواد در این صورت کدوم توزیع ها بصورت پیش فرض و کامل روی اون میز کار هست ؟
البته من اشتباه کردم در سوال با عرض پوزش سوال اصلی من اینه که روی کدوم توزیع بصورت پیش فرض کدوم میزکار نصبه ؟http://forum.ubuntu.ir/Smileys/default/eusa_wall.gif
سوال دومم هم درباره میزکار ها وتاریخچه و نقایص اونهاست و اگه کسی فایلی چیزی داشته باشه برام بزاره درباره میزکارها خیلی ممنون میشم ؟

در این لینک می‌تونی اطلاعات خوبی در مورد توزیع‌های مختلف ببینی
http://distrowatch.com/

ولی چیزی که شما می خوای همه چیزی یکجا و در کنار هم فکر کنم خودت بهتره این مقاله رو بنویسی و به بقیه ارائه بدی با کمی جستجو نتیجه مورد نظر رو می‌تونی به دست بیاری
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید