انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: شمار دانلودهای نسخه‌ جدید فایرفاکس از 17میلیون بار گذشت  (دفعات بازدید: 1831 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین narcissus

  • گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1132
    • روز شمار شروع!
از زمان انتشار مرورگر وب جدید موزیلا در هفته‌ی گذشته، ‌٣/١٧ میلیون دانلود از آن صورت گرفته است.


در ‌٢٤ ساعت اول انتشار نسخه‌ی ‌٣ فایر فاکس، هشت میلیون دانلود از آن صورت گرفت که بیش از دانلودهای انجام گرفته از یک نرم‌افزار در یک روز است و آمار آن در حال حاضر در حال بررسی است تا در کتاب رکودرهای جهانی گینس به ثبت برسد.

بر طبق اعلام موزیلا، فایر فاکس ‌٢ در ‌٢٤ ساعت اول انتشارش ‌٦/١ میلیون بار دانلود شده و تاکنون نیم میلیارد مرتبه دانلود از آن صورت گرفته است.

ویژگی‌های جدید در این مرورگر وب شامل محافظت در برابر فیشینگ و نرم‌افزار مخرب، بررسی تلفظ تعبیه شده، اضافه کردن کلیدواژه‌ها یا تگ‌هایی برای طبقه‌بندی بوک مارک‌ها بر اساس موضوع، ویژگی جدیدی به نام مکان‌ها (Places) که به کاربران امکان می‌دهد به سرعت به سایت‌هایی که به تازگی آن‌ها را بوک مارک کرده‌اند یا صفحاتی که اغلب از آن‌ها بازدید می‌کنند اما آن‌ها را بوک مارک نکرده‌اند، دسترسی یابند.

همچنین یک دگمه‌ی ستاره‌ی جدید برای اضافه کردن راحت سایت‌ها به فهرست بوک مارک وجود دارد که شبیه امکانی است که در مرورگر اینترنت اکسپلورر ‌٧ مایکروسافت وجود دارد. سایر ویژگی‌های جدید دیگر شامل از سرگرفتن دانلودهایی نیمه کاره در صورت قطع اتصال و تنظیم کننده کلمه عبور به‌روزشده که روند لاگ این را مختل نمی‌کند، هستند.

طراحان فایر فاکس ‌٣ مدعی وجود ‌١٥ هزار ویژگی و امکان بهبود یافته در این نرم‌افزار است که به سرعت در حال تصاحب سهم اینترنت اکسپلورر مایکروسافت در بازار مرورگرهاست.

فایر فاکس پس از اینترنت اکسپلورر مایکروسافت، مرورگر اینترنت شماره دو است و از سوی بنیاد موزیلا عرضه می‌شود که یک اجتماع اپن سورس و متشکل از هزاران نفر است که اغلب داوطلبانه و به صورت جمعی محصولات رایگان طراحی می‌کنند
 

 
first they ignore you
then they laugh at you
then they fight you
then you win