انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

خبرها، اتفاقات و تصاویر مربوط به مربوط به جشن انتشار را با هشتگ ufest1804 در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

نویسنده موضوع: بیاییم به این ایده رای بدهیم  (دفعات بازدید: 1814 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین finaprp

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1031
  • Open your source, Open your mind
بیاییم به این ایده رای بدهیم
« : 20 آبان 1389، 04:00 ب‌ظ »
اول چند تا نکته بگم.
۱− ابونتو قابلیتی دارد به نام خرید نرم افزار که در آن آزاد ها و غیر آزاد  های پولی را بخریم و در لینوکس نصب کنیم. تا اینجای کار که مشکلی نیست. ولی تا الآن فقط یک نرم افزار درون آن وجود دارد! ولی قرار است نرو لینوکس و ... را هم اضافه کنند.
۲− همه ما می دانیم گیمپ خوب است ولی نه در حد فوتوشاپ
۳− حال ایده ای در سایتی  قرار گرفته است که هی ادوب شما مگه نمی گی http://img710.imageshack.us/img710/8950/adobeh.jpg  پس به حرفت عمل کن. اوبونتو هم استقبال کرد و گفته از طریق software center به فروش میرسانیم.
حالا برید تو http://getsatisfaction.com/adobe/topics/produce_creative_suite_for_linux رای بدین!
باید بگم اگر این اتفاق بی افتد کاربران اوبونتو حد اقل ۳۰ درصد رشد خواهد کرد!
« آخرین ویرایش: 20 آبان 1389، 04:03 ب‌ظ توسط finaprp »
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین HojjatJafary

• Full Member
  • *
  • ارسال: 107
پاسخ به: بیاییم به این ایده رای بدهیم
« پاسخ #1 : 20 آبان 1389، 05:27 ب‌ظ »
سلام
تصور می کنم منت کشیدن از شرکت هایی که نرم افزار انحصاری و کد بسته تولید می کنند اوبونتو را به همان سرنوشتی دچار می کند که الان ویندوز و سایر سیستم های غیر آزاد دچار ان هستند. انحصار استثمار و احتکار. تا نظر بقیه دوستان چه باشد.

آرزوی اجرای قانون کپی رایت در ایران را دارم تا همه قدر نرم افزارهای آزاد را بدانند.
پیروز باشید.

آفلاین finaprp

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1031
  • Open your source, Open your mind
« پاسخ #2 : 20 آبان 1389، 09:08 ب‌ظ »
سلام
تصور می کنم منت کشیدن از شرکت هایی که نرم افزار انحصاری و کد بسته تولید می کنند اوبونتو را به همان سرنوشتی دچار می کند که الان ویندوز و سایر سیستم های غیر آزاد دچار ان هستند. انحصار استثمار و احتکار. تا نظر بقیه دوستان چه باشد.

آرزوی اجرای قانون کپی رایت در ایران را دارم تا همه قدر نرم افزارهای آزاد را بدانند.
پیروز باشید.
فقط قدر ازادی را نمی توان از طریق قیمتش فهمید
و بعدم این که آزادی وجود داشته باشه تا کاربر نرم افزار ی که بسته اس رو هم بتونه رو لینوکس نسب کنه خودش خیلیه. از خرس مو کندن قنیمته. تازه خیلی ها که به خاطر ادوب نمی آن لینوکس راحتتر می تونن بیان تو لینوکس.
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
« پاسخ #3 : 20 آبان 1389، 10:41 ب‌ظ »
سلام
پیروز باشید.
بحث نرم افزارهای کاربردی غیر آزاد از سیستم عامل های انحصاری کاملا جداست. وجود فتوشاپ در لینوکس موجب افزایش آگاهی کاربران می شود و استفاده از سیستم عامل آزاد به واسطه برخی از نرم افزارها مقدمه ای برای درک آزادی است تا با پیشرفت گیمپ کم کم کاربر فتوشاپ منقاعد شود که می توان از گیمپ به جای فتوشاپ استفاده کرد اما لازمه اول روی آوردن به سیستم عامل آزاد است.
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم