انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: GIMP یا Photoshop مسئله این است؟ ( مقایسه تخصصی این دو برنامه )  (دفعات بازدید: 34911 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین امیرمهری

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1264
  • درورد بر اوبونتو
یک چیزی رو هم فراموش کردم
تبلیغ برنامه های کرکی در این انجمن ممنوع هست مراقب باشید
خداحافظ وبلاگ نويسي

من كاربر حرفه اي لينوكس نيستم
فقط خوب جستجو ميكنم.

آفلاین xpress

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 305
  • رقابت ایجاد شده، هست و ادامه داره...
    • آبی گرافیک
یک چیزی رو هم فراموش کردم
تبلیغ برنامه های کرکی در این انجمن ممنوع هست مراقب باشید

امیر جان، اینجا ما همه جور بررسی تخصصی از برنامه های مورد نظر می کنیم الا بحث در مورد همون چیزی که گفتی، چشم حتما سعی می کنیم اسمش رو هم به زبان نیاریم، همون طوری که توی این ارسالم اسمی ازش نیست.

با تشکر فراوان از امیر جان که یاد آوری کردند.
« آخرین ویرایش: 08 آبان 1389، 08:11 ب‌ظ توسط xpress »

آفلاین amirhomayoun

• Full Member
  • *
  • ارسال: 106
سلام،

آقا بحث قیمت رو نکنید، فعلا توی ایران فتوشاپ و محلقاتش بجای 7000 هزار دلار 7000 هزار تومنه، یعنی پول همه ی برنامه ها. تا بخواد کپی رایت بیاد توی ایران و مردم درکش کنن و هزار تا، تای دیگه باید ما باید الان از طریق فنی این دو برنامه رو با هم مقایسه کنیم، بابا ما توی ایرانیم.
من بدم میاد از این نوع دیدگاه برخی افراد دنیای آزاد که به همه چی به دیده ی مادی نگاه می کنند. میگن همین که مثلا فلان برنامه رایگانه از سرت هم زیاده!

آقا من می خوام یه آدم رو بیارم توی دنیای آزاد، فرض رو بر این گذاشتم که این آقا یا خانم کار اصلیش گرافیکه، ما توی ایران زندگی می کنیم و اون آقا یا خانم، کپی رایت رو هم راحت نقض می کنه چون توی ایرانه.

شما تو ایرانید من نیستم. اگه بخوام استفاده کنم باید پول بدم. البته میتونم کرک شده‌اش رو دانلود کنم و استفاده کنم، اما نمیخوام! شما بدت میاد هم بیاد. برای من قیمت نرم‌افزار مهمه.
با این توصیف‌ها اون آقا یا خانم فقط در صورتی ممکنه تنها از گیمپ استفاده کنه که کار رو با گیمپ شروع کرده باشه، دنبال منابع آموزش آنلاین هم  نباشه، همکار و مشتری ایرانی هم نداشته باشه که فقط فوتوشاپ رو بشناسه. در غیر این صورت تلاش بی فایده‌ای میکنید که بخواهید از فوتوشاپ به گیمپ هدایتش کنید. فقط میزان جستجو در اینترنت درباره فوتوشاپ بیش از ۷ برابر گیمپه:

http://www.google.com/trends?q=gimp%2Cphotoshop&ctab=0&geo=all&date=all&sort=0
الان شما دنبال دیتای فنی میگردید که چرا گیمپ از فوتوشاپ سرتره؟ خب نیست.

عزیز این جواب کار نبود
قیمت هیچ دلیل نمیشه
اگه اینو باور داشته باش اگه این قیمت ها واسه این محصولات مناسب نبود حالا ادوبی رو به عنوان پنچرگیری میشناختن
تازه شم این حرفا تو ایران معنی نداره
فرض کن من به رفیقم بگم بیا بجای کپی کردن فتوشاپ برو گیمپ مفتی استفاده کن
میدونی چی میشه؟ یه نگاه میکنه بهم و چشاش رو ریز میکنه و میگه  علی چرت نگو....!
خب پس خواهشا دلیل بیارید

بگذریم که من گرافیست نیستم، هیچ وقت هم حرفه‌ای با فوتوشاپ یا گیمپ کار نکردم، ۹۰ درصد رفقای شما هم احتمالا مثل من هستند. بک‌گراند درست کردن و تغییر اندازه عکس و ... رو با هردو میشه انجام داد. نیاز به نصب ۶۰۰ مگابایت فوتوشاپ و پلاگین های اضافه و ... هم نداره. اگر کسی حرفه‌ای باشه و پول در بیاره از این کار، بسته به نیازش نرم‌افزار به درد بخورش رو استفاده میکنه. من اصولا متوجه نمیشم که چه نیازیه که بخوایم ثابت کنیم گیمپ کاملا جایگزین فوتوشاپه؟ (که البته نیست). باز هم میگم که برای عموم آدمهایی که سردستی با فوتوشاپ ور میرن و پلاگین های کرک شده دانلود میکنن ببینن چجوریه کار پلاگینه (کاری که خودم میکردم) گیمپ کافیه و هیج فرقی در نتیجه وجود نداره.

من کلا استدلالی نکردم اصلا، فقط قیمتها رو نوشتم. اتفاقا قیمتهاش مناسبه. اگر مشغول کار باشی ۷۰۰۰ تا حقوق دو ماه کار یه آدم معمولیه و خب هیچ کس هم همه اینها رو لازم نداره. به راحتی میشه ۱۰۰۰-۲۰۰۰ تا داد و چند نرم‌افزار مورد نیاز رو خرید.

پ.ن.) این رو چک کنین مثلا:

http://www.buzzle.com/articles/gimp-vs-photoshop.html
همه جا همین رو میگن. چقدر پول میخواهید بدید و چه کاری نیاز دارید انجام بدید. بسته به نیازتون انتخاب کنید. هیچ نسخه از پیش پیچیده شده ای برای همه آدمها وجود نداره که بشه حکم داد: "فلان از فلان بهتر است، ختم کلام".
« آخرین ویرایش: 09 آبان 1389، 02:23 ق‌ظ توسط amirhomayoun »

آفلاین Alir3z4

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 750
  • Guess who's back?
بابا فهمیدیم ایران نیستی حالا من که تو دهات هستم ولی از اینچیزا سر در میارم که!
صبح زود میرم گله رو میبرم چرا
بزهامون هم از این بز افغانی ها هستن، جات خالی یه بو خوبی میدن ببینیشون کف میکنی:d
ولی میدونی با فوتوشاپ میدم رفقا بز رو تبدیل میکنن با گاومیش وبوی تن بزهام رو هم خوب تر میکنن!!!
تازه خاطر شیر شون هم که شده ازشون بنر فلش درست میکنن میزارن تو حموم روستا...
خوب راحت میشه با ادوبی کنار اومد
ولی خدایی جون همون کد خدای ما و جون اون رییس جمهور شما
خودت قضاوت کن
من عکس بزهام رو بدم به کسی که گیمپ کار میکنه نتیجه کار بز که نیست شاد یه تخم پنگوین گیرم بیاد
تازه کی واسم بنر بزنه به این راحتی ها!
یه چی هم بگم.
بچه های ده ما کارهای حرفه ای انجام میدن و ۹۹٪ تو مارک Pro کار میکنن
حالا بگو از لحاظ فنی نمیشه مقایسه کرد
تا دفعه بعدی با کد خدا بیام
یه مرد هیچوقت زمین نمیخوره...

آفلاین xpress

• Sr. Member
  • *
    • آبی گرافیک
ما هرچی بگیم بحث پول نیست که تو کت بعضی ها نمیره، عیب نداره، کسانی که مادی فکر می کنند حق نظر دادن توی این تاپیک و به انحراف کشیدن اون رو ندارن. این یه اخطار از طرف یه کاربر به اینگونه افراد بود، دفعه ی بعد من از خاطیان مادی گرا به مدیران شکایت می کنم.

ازتون خواهش می کنم بحث رو منحرف نکنیم، اگه کسی از من گله و یا با من مشکلی داره پیام خصوصی هست، اینم ایمیل های من :

info@xpressmobile.net
mohammad@xpressmobile.net

ادامه ی بحث :

تا الان یه سری از امتیازات گیمپ روشن شد :

1- چند سکویی بودن گیمپ، یعنی شما همین گیمپ رو می تونید در ویندوز، گنو/لینوکس، FreeBSD، مکینتاش اجرا کنید و از همین امکاناتی که گیمپ داره توی تمام سیستم عامل ها به یکسان بهره ببرید؛

2- شما در گیمپ هم امکان اسکریپت نویسی رو دارید، یعنی با نوشتن اسکریپهای موردنیاز می تونید قابلیتهای جدیدی رو به گیمپ بیفزایید؛

3- شما با نصب بسته های موردنیاز تصاویر 3 بعدی؛ قابلیت کار با تصاویر 3 بعدی را خواهید داشت؛ (این رو توی نت دیدم، و صحتش رو باید از اساتید پرسید )

4- دامنه ی وسیع براش ها و فیلتر های موجود برای گیمپ، و همینطور با توجه به اینکه گیمپ با بیشتر افزونه های فتوشاپ سازگاره مثل براش و... ؛ پس می توان از از این نظر گیمپ رو بدون نقص دونست؛ ( مقاله ای هم توسط خودم در این رابطه در انجمن گیمپ هست )

5- گیمپ با سخت افزارهای ضعیف تر از سخت افزارهای پیشنهادی برای فتوشاپ قابل اجرا شدن هست.

6- سورس گیمپ در دسترسه، برخلاف فتوشاپ،

7- گیمپ با بلندر و اینک اسکیپ همخوانی داره، مثل فتوشاپ و یارانش.

8- گیمپ تمام قابلیت های ویرایشی و رتوش عکس رو همانند فتوشاپ داراست، مانند : براش ها، چرخاندن، ریسایز کردن، برش تصاویر، کار با لایه ها، تنظیمات کانال های رنگی و...
« آخرین ویرایش: 09 آبان 1389، 04:40 ق‌ظ توسط xpress »

آفلاین amirhomayoun

• Full Member
  • *
  • ارسال: 106
ما هرچی بگیم بحث پول نیست که تو کت بعضی ها نمیره، عیب نداره، کسانی که مادی فکر می کنند حق نظر دادن توی این تاپیک و به انحراف کشیدن اون رو ندارن. این یه اخطار از طرف یه کاربر به اینگونه افراد بود، دفعه ی بعد من از خاطیان مادی گرا به مدیران شکایت می کنم.

ازتون خواهش می کنم بحث رو منحرف نکنیم، اگه کسی از من گله و یا با من مشکلی داره پیام خصوصی هست

من مشکلی با شما ندارم. کارتون خوبه و وقتی که برای جمع کردن و نوشتن این نکات صرف کردین قابل تقدیر. پست نخست من فقط قیمت پکیج ادوبی بود. نه نظری داده بودم نه استدلالی کرده بودم. چه جوری میتونست تاپیک رو منحرف کنه؟

در ضمن شما حق ندارید تعیین تکلیف کنید. حق نظر دادن رو شما ندادید که سلبش کنید. حق اخطار دادن هم ندارید! قاضی هم نیستین که قضاوت کنین کار من "خطا" بوده و من "خاطی". یه تاپیک زدین و نظراتتون رو توش مینویسین، حقی دارین به اندازه بقیه. "ایجاد کننده" تاپیک هستین، نه "صاحب"ش.

پ.ن.) راستی چون ممکنه این پست رو بد بخونین و دلخوری پیش بیاد ... به دوستانه ترین شکل ممکن اعتراض کردم به این که حق من رو در پست دادن زیر سوال بردین. حمل بر ناراحتی و مشکل شخصی و ... نکنیدش!
« آخرین ویرایش: 09 آبان 1389، 05:00 ق‌ظ توسط amirhomayoun »

آفلاین xpress

• Sr. Member
  • *
    • آبی گرافیک

ازتون خواهش می کنم بحث رو منحرف نکنیم، اگه کسی از من گله و یا با من مشکلی داره پیام خصوصی هست

من مشکلی با شما ندارم. کارتون خوبه و وقتی که برای جمع کردن و نوشتن این نکات صرف کردین قابل تقدیر. پست نخست من فقط قیمت پکیج ادوبی بود. نه نظری داده بودم نه استدلالی کرده بودم. چه جوری میتونست تاپیک رو منحرف کنه؟

در ضمن شما حق ندارید تعیین تکلیف کنید. حق نظر دادن رو شما ندادید که سلبش کنید. حق اخطار دادن هم ندارید! قاضی هم نیستین که قضاوت کنین کار من "خطا" بوده و من "خاطی". یه تاپیک زدین و نظراتتون رو توش مینویسین، حقی دارین به اندازه بقیه. "ایجاد کننده" تاپیک هستین، نه "صاحب"ش.

بسیار ممنون از نظرات شما، بله شما کار درستی کردید که قیمت رو اعلام کردید، اما قبول کنید که بحث رو بیشتر به سمت مادیات سوق دادید؛

منظور من رو دقیق متوجه نشدید، بنده به عنوان یک کاربر این حرف رو زدم :

نقل‌قول
این یه اخطار از طرف یه کاربر به اینگونه افراد بود، دفعه ی بعد من از خاطیان مادی گرا به مدیران شکایت می کنم.

یعنی هیچ انسانی حق شکایت کردن نداره؟

و این هم نظر شخصی من بود :

نقل‌قول
کسانی که مادی فکر می کنند حق نظر دادن توی این تاپیک و به انحراف کشیدن اون رو ندارن

بهتر نیست بجای این همه بحث های بی مورد به اصل قضیه نگاه کنیم، من روی کلامم فقط با جناب amirhomayoun  نیست.

موضوع : GIMP یا Photoshop مسئله این است؟ ( مقایسه تخصصی این دو برنامه )

دلیل : مشخص کردن ضعفها و برتریهای دو برنامه از دو دنیای متضاد یکی رایگان و کد باز و دیگری فروشی و کد بسته. این امر شدنیه، گیمپ هم حرفهایی داره برای گفتن، فتوشاپ هم بی عیب نیست و معایبی داره.

هدف من اصلا تحقیر و یا زیر سوال بردن یک نرم افزار نیست، ما همه به نوعی توی دنیای نرم افزار های آزاد هستیم و حق ماست که برنامه های مورد استفاده ی خودمون رو با نمونه های غیر رایگان و کد بسته مقایسه کنیم. باید در جهت برطرف سازی عیوب اقدام کنیم وگرنه ما هم مثل تولید کنندگان و مصرف کنندگان دنیای ویندوزی و مکینتاشی خواهیم شد. همه ی افرادی که اینجا هستن می تونند نظر بدن، اما سازنده و نه از روی ضعف و یا کوچک شمردن برنامه هایی که استفاده می کنند.

آفلاین taher1983

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
به نظر من یکی  از  دلایلی که باعث میشه کاربر با گیمپ سر در  گم بشه شلوغ بودن محیط گیمپ هست یعنی  به جای  اینکه پنجره ها در یک محیط باز  بشوند همه به صورت جدا در  میزکار ظاهر  می شوند ولی در کل من کارهای خیلی خوبی با گیمپ دیدم که در  خور  ستایش بود.

آفلاین finaprp

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1031
  • Open your source, Open your mind
به نظر من یکی  از  دلایلی که باعث میشه کاربر با گیمپ سر در  گم بشه شلوغ بودن محیط گیمپ هست یعنی  به جای  اینکه پنجره ها در یک محیط باز  بشوند همه به صورت جدا در  میزکار ظاهر  می شوند ولی در کل من کارهای خیلی خوبی با گیمپ دیدم که در  خور  ستایش بود.
محیط نرم افزار اصلا جذاب نیست نه آیکن ها نه تولبار و ... در جای مناسب قرار ندارند و وقتی عکس را ماگزیمایز می کنیم کار کردن با آن سخت است. اشکال دیگرش مبتنی بر منو بودن آن است یعنی بیشتر عملیات ها را با منو با ید انجام داد درصورتی ک فتوشاپ میانبر های بهتر و ابزار های جالب تری دارد. محیط آن هر سال تغییر قابل توجهی دارد و کلی تغییر می کند ولی گیمپ این طور نیست.
ابزارش آن چنان مانند فتوشاپ قوی نیستند و به راحتی آن قابل استفاده نمی باشند. یادگیری ان سخت تر است. و محیط نچسب تری دارد.

کاش یکی یه انشعاب درست در مان از گیمپ با ظاهری کاربر پسند تر بیرون می داد یا تیم گیمپ را نتعاقد به تغییر روند و تغییراتی کمی جدی تر می کردند.
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین امیرمهری

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1264
  • درورد بر اوبونتو
1- مقايسه دو نرم  افزار با هم كاملا غلط هست در يك تاپيك حتما بررسي خواهيم كرد
2- مشكل اينكه شما با منو و تولبار فتوشاپ عادت كرديد به نظر خيلي ها منو هاي هاي فتوشاپ هم خيلي گيج كننده هست
خداحافظ وبلاگ نويسي

من كاربر حرفه اي لينوكس نيستم
فقط خوب جستجو ميكنم.

آفلاین xpress

• Sr. Member
  • *
    • آبی گرافیک
نقل‌قول
1- مقايسه دو نرم  افزار با هم كاملا غلط هست در يك تاپيك حتما بررسي خواهيم كرد

امیر عزیز، مقایسه به نظر من هیچ اشکالی نداره، چرا؟ چون وقتی دوچیز رو باهم مقایسه می کنی، داری روی نکات مثبت و منفی این دو بحث می کنی، تا مقایسه نباشه هیچ پیشرفتی صورت نمی گیره،

نقل‌قول
2- مشكل اينكه شما با منو و تولبار فتوشاپ عادت كرديد به نظر خيلي ها منو هاي هاي فتوشاپ هم خيلي گيج كننده هست

بله درسته، همینطور توی همین انجمن هم بحث شده بود که کاربر پسندی یک برنامه، امری قرار دادی نیست، یعنی کسی نمی تونه 100% بگه که مثلا فلان برنامه کاربر پسنده. این بحث خودش بسته به دیدگاه فرد ممکنه خوب و یا بد باشه.

آفلاین aref3d

• Full Member
  • *
  • ارسال: 239
قابلیت مهم فتوشاپ، امکان کار بر روی سیستم رنگ CMYK هست که گیمپ فاقد آن می‌باشد و برای کسانی که با چاپ سر و کار دارند بسیار مهم است.
بصورت پیش فرض این سیستم رنگ در گیمپ وجود ندارد! آیا امکان اضافه کردن CMYK به گیمپ وجود دارد.

آفلاین xpress

• Sr. Member
  • *
    • آبی گرافیک
سلام،

نقل‌قول
به نظر من یکی  از  دلایلی که باعث میشه کاربر با گیمپ سر در  گم بشه شلوغ بودن محیط گیمپ هست یعنی  به جای  اینکه پنجره ها در یک محیط باز  بشوند همه به صورت جدا در  میزکار ظاهر  می شوند ولی در کل من کارهای خیلی خوبی با گیمپ دیدم که در  خور  ستایش بود.

تا اونجایی که من اطلاع دارم؛ نسخه های فتوشاپ در مکینتاش هم به صورت چند پنجره ای نمایش داده می شوند، و ممکن هست که توسعه دهندگان گیمپ با اینکار خواستن که محیط گیمپ رو برای کاربران آشنا بسازن.

محیط فتوشاپ در مکینتاش :

قابلیت مهم فتوشاپ، امکان کار بر روی سیستم رنگ CMYK هست که گیمپ فاقد آن می‌باشد و برای کسانی که با چاپ سر و کار دارند بسیار مهم است.
بصورت پیش فرض این سیستم رنگ در گیمپ وجود ندارد! آیا امکان اضافه کردن CMYK به گیمپ وجود دارد.

بله با افزودن پلاگین هایی این قابلیت قابل افزودن هست؛

http://www.blackfiveservices.co.uk/separate.shtml

http://www.suite101.com/content/how-to-save-cmyk-images-in-gimp-a107979

http://registry.gimp.org/taxonomy/term/258

https://wiki.archlinux.org/index.php/CMYK_support_in_The_GIMP
« آخرین ویرایش: 09 آبان 1389، 08:09 ب‌ظ توسط xpress »

آفلاین ریچارد استالمن بزرگ!

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 694
  • انا المسموم ما عندی به تریاق ولا راقی !
    • بازاریابی چریکی و کسب درامد اینترنتی

ازتون خواهش می کنم بحث رو منحرف نکنیم، اگه کسی از من گله و یا با من مشکلی داره پیام خصوصی هست، اینم ایمیل های من :

info@xpressmobile.net
mohammad@xpressmobile.net
خوب خوب خوب می بینم که دوستان بقول اصفهانی ها دارن خوب می زکن با هم ;D

ادامه بحث:
بر هر کسی واضح و مبرهن است که نمک در آب شوری ندارد دل مو ... نه ببخشید این مال یه جای دیگه بود!
واضح و مبرهن است که من توی کتم فقط خودم اون هم به زور جا می شم و چیز دیگه ائی جا نمیشه! ( نکته من هم گوسفند چرانی هستم متخصص در امور گاو و گوسفند رایانه ائی و در حال دریافت یارانه! )
بعله !!! عرض می کردم که البته بحث مالی مطلب خیلی مهمتر از کارائیش هست و شما می تونید به رئیس فروم ، رئیس بانک ، رئیس جمهور و حتی خدا شکایت کنید و اصل آزادی هم یعنی همین!
مهم اینه که ما می خوایم یه نامه بدیم به کارخونه ادوبی که آقا جان یا این سورس کد هاتون رو انتشار بدین و یا ارزونش کنین که ما هم مشتری بشیم!
آخه خداوکیلی 999 دلار برای یه تلوزیون که یه مشت چیز و میز بهش وصله انصافه؟ خوب معلومه که ما می ریم و کرکش می کنیم و ... گوسفندهامون رو هم نمی دیم دستشون!
گفتم گوسفند راستی علیرضا جان هواست باشه سر زمستونیه پشم بزها رو نچینی ها! سال دیگه سرشیرشون کم میشه! ...
بازم ادامه بحث:
بعله ... داشتم عرض می کردم:
اصولا این نرم افزارهای اسمشو نبر رو ما فقط استفاده می کنیم با کرکشون و به هیچ کسم مربوط نیست! یارو تو پستش ور می داره می گه آقا تو استالمن تقلبی هستی! اونوقت انتظار دارین ما بریم بگیم آقا دستتون درد نکنه که نرم افزار تون هزار دلار قیمت داره؟
میگم راستی یه سئوال:
اینا مغزشون تاب داره که میان قیمت می ذارن 999 دلار؟ مردمشون خیلی حالیشون نیست یا فکر می کنن ما چون گوسفند داریم فرق بین 999 دلار و 1000 دلارو نمی دونیم؟
خیلی پرروئن اینا ها! باید بزنیم یه حال مشتی به این نرم افزارهاشون بدیم که دیگه کسی نگه گیمپ بهتره! خوب معلومه که اون اسمشو نبره از این بهتره و جای بحثی هم نداره! خودم همیشه برا دوغ درست کردن از اون استفاده می کنم!
تازشم معلومه که اگه قیمتشو مفتی می کردن دیگه کسی کاه هم براشون خرد نمی کرد!

نکته:
بابا ایمیل دار! بابا وطن دار!
حال کردیم دیدیم یه وطن دار ما هم بالاخره دوتا ایمیل آدرس داره!  \\:D/
ولی ما وطن داران قیور عادت داریم حرفمون رو علنی و رک می گیم! نه زیر اونجائی و قایمکی! دهاتیم دیگه! چه میشه کرد!
اینم آدرس سایت منه:
http://www.alaf@yaboo.com
لطفا پیغام های خصوصی و عاشقانه رو فقط توی بخش این باکس سایتم قرار بدین! بدین به بخش اسپم های سایتم نمی خونمشون!
شماره تلفن هم ندین من از اونا که شب تا صب بشینن اس ان اس بازی کنن نیستم ها!
من نباید چیزى باشم که تو می خواهى ، من را خودم از خودم ساخته ام، تو را دیگرى باید برایت بسازد و منى که من از خود ساخته ام،آرزوهای من است ،تویى که تو از من می سازى کمبودهایت هستند.
----
ده نکته در استفاده از لینوکس یا آنتی ویندوز!

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1464
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
به نظر من یکی از برتری های گیمپ  می تونه این باشه:
سازگار بودن با سیستم عامل
خیلی از این بحث خوشم !
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره