انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

خبرها، اتفاقات و تصاویر مربوط به مربوط به جشن انتشار را با هشتگ ufest1804 در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

نویسنده موضوع: GIMP یا Photoshop مسئله این است؟ ( مقایسه تخصصی این دو برنامه )  (دفعات بازدید: 46036 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین abbasalim

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 631
  • http://esfandune.ir/
    • اسفندونه
پیشنهاد من gimpshop
قابلیت های گیمپ به همراه ظاهر و راحتی فتوشاپ!
برای اونایی که به فتوشاپ عادت دارن و کارکردن با فضای گیمپ براشون لذت بخش نیست!
یکی از اون چیزهاییه که مهاجرتو خیلی راحت تر میکنه

http://www.gimpshop.com/

نسخه دبیان داره یعنی واسه فدورا قابل نصب نیست ؟‌ :(

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
پیشنهاد من gimpshop

من سورسی ازش ندیدم تو سایت :o آزاده؟  ???
کانورتش کن

آفلاین abbasalim

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 631
  • http://esfandune.ir/
    • اسفندونه
پیشنهاد من gimpshop

کانورتش کن

:D شما منو چی فرض کردین
چجوری باید تبدیل کنن؟

آفلاین سالار مقدم

• *
    • سالار مقدم
پیشنهاد من gimpshop

کانورتش کن

:D شما منو چی فرض کردین
چجوری باید تبدیل کنن؟
http://ubuntu-ir.blogfa.com/post-11.aspx
تو فدورا نصبش کن (اسمش alien عه) بعد طبق راهنما پیش برو

آفلاین سالار مقدم

• *
    • سالار مقدم

آفلاین Vahid.yazdani

• Newbie
  • *
  • ارسال: 6
ببیینید یکی از مسايلی که فوتوشاپ رو از خیلی از نرم افزار های گرافیکی/پیکسلی موجود در ویندوز برتری داده توانایی بالای کار با عکس هستش ( نه تصویر)! منظور عکسی که توسط دوربین گرفته میشه و به پردازش های مختلف احتیاج داره!
خیلی از نرم افزار ها در خود ویندوز مثل لایت-روم (که خیلی ها ادعا میکنند خیلی نرم افزار خوبی است و فلان است و ...) حتی در همون ادیت عکس (صرفا ادیت نه موارد دیگر) ناتوان است و من دوستان عکاس زیادی داشتم که بعد از مدت ها که سنگ لایت-روم را به سینه میزدند الان دارند با فوتوشاپ کار میکنند!
و همونطوری که دوستان فرمودند یکی از دلایل برتری فوتوشاپ امکان لینک خیلی خوب با ایلاستریتور و وجود بریدج هستش!

آفلاین vandu

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 741
ببیینید یکی از مسايلی که فوتوشاپ رو از خیلی از نرم افزار های گرافیکی/پیکسلی موجود در ویندوز برتری داده توانایی بالای کار با عکس هستش ( نه تصویر)! منظور عکسی که توسط دوربین گرفته میشه و به پردازش های مختلف احتیاج داره!
خیلی از نرم افزار ها در خود ویندوز مثل لایت-روم (که خیلی ها ادعا میکنند خیلی نرم افزار خوبی است و فلان است و ...) حتی در همون ادیت عکس (صرفا ادیت نه موارد دیگر) ناتوان است و من دوستان عکاس زیادی داشتم که بعد از مدت ها که سنگ لایت-روم را به سینه میزدند الان دارند با فوتوشاپ کار میکنند!
و همونطوری که دوستان فرمودند یکی از دلایل برتری فوتوشاپ امکان لینک خیلی خوب با ایلاستریتور و وجود بریدج هستش!

فکر کنم منظورتون توانایی کار با فرمت RAW هست. بریج هم که البته چیز پیچیده و یونیکی نیست...
Nothing is particularly hard if you divide it into small jobs

Henry Ford

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 3885
  • masoft قدیم
Lightroom و Photoshop رو با هم استفاده می‌کنند و هر کدوم کاربرد متفاوتی دارند. برای پردازش RAW هم هر دو از یک موتور یکسان به نام Camera Raw استفاده می‌کنند. در هر صورت، مقایسه Lightroom و Photoshop هیچ ربطی به اینجا نداره!

آفلاین بهنام م ک

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
Lightroom و Photoshop رو با هم استفاده می‌کنند و هر کدوم کاربرد متفاوتی دارند. برای پردازش RAW هم هر دو از یک موتور یکسان به نام Camera Raw استفاده می‌کنند. در هر صورت، مقایسه Lightroom و Photoshop هیچ ربطی به اینجا نداره!
دقیقا!
احسنت !!!!
من از آنچه تو میگویی بیزارم ولی تا پای مرگ از حق تو برای گفتن آن دفاع میکنم

آفلاین DebianGod

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 461
  • Ruby
به نظر من فتوشاپ کلی زحمت کشیده که به اینجا رسیده و نبایدم سورسش رو بده بیرون چون هنوز قابلیت هایی که فتوشاپ داره رو برنامه های دیگه نداره
بدلیل متنفر بودن از ابونتو دیگه این فروم نمیام

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 743
  • Devops engineer and AI enthusiastic
به نظر من فتوشاپ کلی زحمت کشیده که به اینجا رسیده و نبایدم سورسش رو بده بیرون چون هنوز قابلیت هایی که فتوشاپ داره رو برنامه های دیگه نداره
از این حرف شما برمیاد که هنوز گیکپ و اینک‌اسکیپ رُ قورت ندادی تا بفهمی فتوشاپ بهتره یا گیمپ!!!!

آفلاین Vahid.yazdani

• Newbie
  • *
  • ارسال: 6
من بیشتر از ۳۰ عکاس حرفه ای رو میشناسم که حتی یه بار محیط لایت روم رو ندیدن!
خود فوتوشاپ به تنهایی همه کار میکنه!
بحث منم بین لایت و روم و فوتوشاپ نبود! مطمپنا گیمپ هنوز خیلی خیلی کار داره تا به قول دوستمون به فوتوشاپ های مدل پاپین تر برسه!

اصلا مقایسه گیمپ و فوتوشاپ مقایسه درستی نیست!
« آخرین ویرایش: 14 مهر 1392، 03:13 ب‌ظ توسط Vahid.yazdani »

آفلاین DebianGod

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 461
  • Ruby
از این حرف شما برمیاد که هنوز گیکپ و اینک‌اسکیپ رُ قورت ندادی تا بفهمی فتوشاپ بهتره یا گیمپ!!!!

دوست عزیز من توی فتوشاپ ورژن های قدیمی بهتر میتونم رنگ ماشین رو تغییر بدم ولی توی گیمپ قابلیت بریدن اوتوماتیک خیلی ضعیفه و نمیتونه دور ماشین رو خوب ببره
بدلیل متنفر بودن از ابونتو دیگه این فروم نمیام

آفلاین vandu

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 741
تقریبا اطمینان دارم که شما تجربه جدی از کار با گیمپ ندارید. چون خیلی‌ها (حتی دوست‌داران گیمپ) نقطه‌ضعف‌های اساسی گیمپ رو می‌دونن و بهش اذعان دارن. البته برتری گیمپ به فوتوشاپ در اینه که بدون اینکه یه محصول تجاری باشه تا این حد پیشرفت کرده و این قابل تحسینه. اما اگر بخوایم فقط قابلیت‌ها رو مقایسه کنیم گیمپ واقعا کم میاره...
Nothing is particularly hard if you divide it into small jobs

Henry Ford

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 743
  • Devops engineer and AI enthusiastic

دوست عزیز من توی فتوشاپ ورژن های قدیمی بهتر میتونم رنگ ماشین رو تغییر بدم ولی توی گیمپ قابلیت بریدن اوتوماتیک خیلی ضعیفه و نمیتونه دور ماشین رو خوب ببره
دوست گلم
خب مشکل همینه که بدون دانش حرف می‌زنین
توصیه می‌کنم برین آموزش های گیمپ رو بخونین
برای حل این مشکلتون به طور مثال کافیه ابزار fuzzy select tools رو اتخاب کنین و میزان حساسیت و ... رو با توجه به نیازتون بالا و پایین کنین و راحت اون سمت رُ انتخاب و یه لایه جدید بسازین ازش و رنگشو با توجه به نیازتون تغییر بدین