انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

لطفاً هر چه زودتر، اوبونتوی خود را به نگارش ۲۱٫۱۰ ارتقا دهید

نویسنده موضوع: تغییر سطح دسترسی فایل  (دفعات بازدید: 105 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین sajadspeed

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 43
تغییر سطح دسترسی فایل
« : 16 مهر 1400، 06:56 ب‌ظ »
با سلام دوستان من میخوام دسترسی تغییر و اجرای فایل زیر را به یوزرم بدم.
/sys/class/backlight/intel_backlight/brightness
فقط مشکل اینجاست که مثلا از دستور زیر استفاده میکنم ولی بعد از ریبوت شدن سیستم دوباره تنظیمات ریست میشه.
sudo chmod 777 /sys/class/backlight/intel_backlight/brightness
حالا برای حل این مشکل اومدم و از rc.local استفاده کردم و کد تغییر سطح دسترسی اونجا قرار دادم. الان به نظرتون این راه درسته؟ راه بهتری نیست که مثلا من دیگه کاری به این rc.local نداشته باشم و سرویس غیر فعالش کنم و از راه دیگری سطح دسترسی فایل مذکور را تغییر بدم؟

آنلاین Mehr32

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1945
  • مهرداد محمدی هستم یک گنو / لینوکسی نوجوان
پاسخ : تغییر سطح دسترسی فایل
« پاسخ #1 : 16 مهر 1400، 07:36 ب‌ظ »
با سلام دوستان من میخوام دسترسی تغییر و اجرای فایل زیر را به یوزرم بدم.
/sys/class/backlight/intel_backlight/brightness
فقط مشکل اینجاست که مثلا از دستور زیر استفاده میکنم ولی بعد از ریبوت شدن سیستم دوباره تنظیمات ریست میشه.
sudo chmod 777 /sys/class/backlight/intel_backlight/brightness
حالا برای حل این مشکل اومدم و از rc.local استفاده کردم و کد تغییر سطح دسترسی اونجا قرار دادم. الان به نظرتون این راه درسته؟ راه بهتری نیست که مثلا من دیگه کاری به این rc.local نداشته باشم و سرویس غیر فعالش کنم و از راه دیگری سطح دسترسی فایل مذکور را تغییر بدم؟
جای سوالتون اشتباهه
تا جایی که من می دونم دسترسی ۷۷۷ برای اینجا کار اشتباهیه و فکر کنم باید کاربرتون رو توی گروهش قرار بدید
پیامبر اکرم :«هرکس از ما کمکی بخواهد ما به او کمک میکنیم,ولی اگر کسی دست نیاز پیش دیگران دراز نکند, خداوند او را بی نیاز خواهد ساخت»
همیشه سعی کنید روی پای خودتون بایستید و به دیگران وابسته نباشید (مهرداد محمدی)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 15017
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #2 : 17 مهر 1400، 01:00 ق‌ظ »
نباید این کار رو بکنی. بازنشانیش هم طبیعیه. چون sys و dev و proc سامانه‌پرونده‌های مجازی هستن و موقه راه‌اندازی توزیع، روی حافظه ایجاد می‌شن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین sajadspeed

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 43
« پاسخ #3 : 17 مهر 1400، 09:42 ق‌ظ »
نباید این کار رو بکنی. بازنشانیش هم طبیعیه. چون sys و dev و proc سامانه‌پرونده‌های مجازی هستن و موقه راه‌اندازی توزیع، روی حافظه ایجاد می‌شن.

آقای بهزادی میدونم نباید اینکار بکنم ولی خوب وقتی از لوبونتو استفاده میکنم و برای کم و زیاد کردن نور صفحه باگ داره، مجبورم با یه اسکرپیت دیگه این فایل تغییر بدم و خوب برای ایجاد کلید ترکیبیش باید دسترسی به این فایل داشته باشم، شما اگه پیشنهاد بهتری در این مورد دارید ممنون میشم بشنوم.

لینک زیر در همین مورد است:
https://askubuntu.com/questions/1093862/lubuntu-brightness-backlight-issue

آنلاین Dragon-

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1603
« پاسخ #4 : 17 مهر 1400، 09:50 ق‌ظ »
با یه قانون udev می‌تونید اینکار رو انجام بدید. ویکی آرچ یه صفحه درباره تغییر نور پس‌زمینه داره، اونجا توضیحات کاملی داده.
https://wiki.archlinux.org/title/Backlight
میدونید که زکات علم نشر آن است