انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۰٫۱۰ منتشر شد.
انتظار می‌ره همهٔ اعضا هرچه زودتر به این نگارش ارتقا پیدا کنند. همهٔ پاسخ‌ها از این به بعد، بر پایهٔ اوبونتو ۲۰٫۱۰ خواهد بود.

نویسنده موضوع: چرا لینوکس؟  (دفعات بازدید: 606 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین vegetarian

• Full Member
  • *
  • ارسال: 172
پاسخ : چرا لینوکس؟
« پاسخ #15 : 19 دی 1399، 07:24 ب‌ظ »
راستش من اصلا با لینوکس تا حالا کار برنامه نویسی جدی انجام ندادم و ازش به عنوان کارهای روزمره استفاده می کنم مثلا وبگردی و دانلود و ... اما دلیل اصلی اینکه از لینوکس بجای ویندوز استفاده میکنم موضوع بد افزارها (ویروس ها و تروجان ها و بک دور ها و ... )هست چون یه چند سالی با این قضیه درگیر شده بودم تو ویندوز و اعصابم خورد شده بود از اینکه هر نرم افزاری رو (به علت کم پولی!!!!) باید کرک می کردم و معلوم نبود تو اون کرک چه بد افزاری وجود داره ولی این مسخره بازی ها دیگه تو لینوکس نیست و همه چی اوپن سورسه (و اکثرا free) و خیال آدم بابت این چیزا راحته  \\:D/
"گوشتخواری باقیمانده توحش است: تا زمانی که کشتارگاهها وجود داشته باشند ، جبهه های جنگ نیز وجود خواهند داشت" Leo Tolstoy

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 13587
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #16 : 23 دی 1399، 10:10 ق‌ظ »
البته شما با لینوکس کار نمی‌کنید، با سیستم‌عامل گنو کار می‌کنید که اون،‌گاهی از لینوکس استفاده می‌کنه.
https://wiki.ubuntu.ir/wiki/GNU_OS

نرم‌افزارهای اوبونتو هم «نرم‌افزار آزاد»ن، نه اوپن‌سورس.
https://wiki.ubuntu.ir/wiki/Free_Software
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Reza Hosseinzadeh

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 41
  • کنجکاو
« پاسخ #17 : 28 دی 1399، 12:58 ق‌ظ »
شما درست میگی لینوکس و سیستم های گنو لینوکسی خیلی باگ دارن و تفاوتی با ویندوز ندارن بجز اینکه ویندوز خیلی زیباتر و پر برنامه تر وبهتره.
الان که شب هست ولی فردا سیستم عاملم رو پاک میکنم و ویندوز نصب میکنم به شما هم همین پیشنهاد رو میکنم.
اینطوری نه وقت خودتون گرفته میشه نه وقت دوستان در انجمن
چند بار میخوای پاک کنی ? مشکلت با لینوکس چیه? :-k میخوای پاک کنی پاک کن هرکی میادمیگی پاک کنه ???
دقیقا. هر تاپیک در این باره باشه میاد میگه فردا پاک می کنم ویندوز می زنم
جست و جو کنید و چیز های جدید بیابید