انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

خبرها، اتفاقات و تصاویر مربوط به مربوط به جشن انتشار را با هشتگ ufest1804 در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

نویسنده موضوع: اهمیت لینوکس در مقطع ارشد  (دفعات بازدید: 147 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین lingirl

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 56
اهمیت لینوکس در مقطع ارشد
« : 16 بهمن 1397، 08:48 ب‌ظ »
سلام کسایی که ارشد میخونن یا تجربه دارن لطفا راهنمایی کنن. توی مقطع ارشد برای رشته های فناوری اطلاعات و رایانش و اینچنینی لینوکس بیشتر کاربرد خودشو نشون میده یا ویندوز؟

آنلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 3830
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
پاسخ : اهمیت لینوکس در مقطع ارشد
« پاسخ #1 : 16 بهمن 1397، 10:02 ب‌ظ »
درود بر تو،

بستگی داره که توی چه زمینه‌ای بخوای کار کنی. اگه بخوای با تکنولوژی‌های مبتنی بر ویندوز کار کنی، نیازی به گنو/لینوکس نداری ولی اگه بخوای با تکنولوژی‌های مبتنی بر گنو/لینوکس یا FreeBSD کار کنی، خوب نیاز به گنو/لینوکس پیدا می‌کنی.

ولی در هر صورت، دونستن مبانی پایه گنو/لینوکس بنظر من خیلی مفید هست.

آفلاین lingirl

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 16 بهمن 1397، 10:49 ب‌ظ »
درود بر تو،

بستگی داره که توی چه زمینه‌ای بخوای کار کنی. اگه بخوای با تکنولوژی‌های مبتنی بر ویندوز کار کنی، نیازی به گنو/لینوکس نداری ولی اگه بخوای با تکنولوژی‌های مبتنی بر گنو/لینوکس یا FreeBSD کار کنی، خوب نیاز به گنو/لینوکس پیدا می‌کنی.

ولی در هر صورت، دونستن مبانی پایه گنو/لینوکس بنظر من خیلی مفید هست.
ممنون از توضیحت. برای گرایش هایی که گفتم اساتید خودشون روی چه سیستم عاملی پروژه ها و تدریس هاشون رو ارائه میدن؟

آفلاین M!lad

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • YPSD
« پاسخ #3 : 16 بهمن 1397، 11:28 ب‌ظ »
تا جایی که من دیدم کاملا وابسته به اساتید هست ...

یکی عشق مایکروسافته کل ترم نطق میکنه درباره اینکه باید همه چیز رو تست و بررسی کرد و Open Mind بود اما حاضر نیست ۳۰ ثانیه پشت یک گنو/لینوکس بشینه یکی برعکس حتی کار نکنه بهتون فضا میده و خودش هم بهتون ملحق میشه و در کنارتون حرکت میکنه. عین جفتشون رو دو ترمه سر و کله میزنم باهاشون.

حتی خیلی جاها که واقعا ثابت شده هست تکنولوژی x گزینه بهتری برای انجام کار y هست همین روند بالا برقرار هستش.
...

آفلاین lingirl

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 17 بهمن 1397، 08:49 ق‌ظ »
تا جایی که من دیدم کاملا وابسته به اساتید هست ...

یکی عشق مایکروسافته کل ترم نطق میکنه درباره اینکه باید همه چیز رو تست و بررسی کرد و Open Mind بود اما حاضر نیست ۳۰ ثانیه پشت یک گنو/لینوکس بشینه یکی برعکس حتی کار نکنه بهتون فضا میده و خودش هم بهتون ملحق میشه و در کنارتون حرکت میکنه. عین جفتشون رو دو ترمه سر و کله میزنم باهاشون.

حتی خیلی جاها که واقعا ثابت شده هست تکنولوژی x گزینه بهتری برای انجام کار y هست همین روند بالا برقرار هستش.
شما دانشجو ارشدی؟ میشه تلگرام باهات حرف بزنم؟