انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۰٫۱۰ منتشر شد.
انتظار می‌ره همهٔ اعضا هرچه زودتر به این نگارش ارتقا پیدا کنند. همهٔ پاسخ‌ها از این به بعد، بر پایهٔ اوبونتو ۲۰٫۱۰ خواهد بود.

نویسنده موضوع: مشکل با یونیتی در اوبونتو 18.4  (دفعات بازدید: 492 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mike3

• Newbie
  • *
  • ارسال: 23
مشکل با یونیتی در اوبونتو 18.4
« : 05 بهمن 1397، 06:32 ب‌ظ »
سلام دوستان . من مدتهاست که از اوبونتو همراه یونیتی استفاده میکنم و خیلی هم راضی بودم تا اینکه اوبونتو 16.4 را به 18.4 آپگرید کردم و مشکلاتم شروع شد . چون نمیتونم با گنوم۳ کنار بیام پس روی اوبونتو 18.4 یونیتی رو نصب کردم و مشکلات زیر بوجود اومد :

۱- گاهی زبان صفحه کلید با فشردن کلید های میانبر (shift + caps lock) عوض نمیگردد و مجبورم ۲ یا سه بار کلید های میانبر را فشار دهم تا زبان صفحه کلید عوض گردد .
و از اون بدتر در صفحه لاگین اصلا کلید های میانبر تغییر زبان صفحه کلید کار نمیکند و مجبورم با موس عوض بکنم

۲-در یونیتی ۴ workspace وجود دارد  (بالا راست)(بالا چپ)(پایین راست)(پایین چپ) . من نمیتونم با کلید های میانبر بین (بالا چپ) و (پایین چپ) سوییچ کنم . فقط امکان حرکت بین چپ و راست وجود داره یعنی :(پایین راست)<=>(پایین چپ)  یا   (بالا راست)<=>(بالا چپ)

خوشحال میشم کمکم کنین تا بتونم درستش کنم . امیدوارم نیاز نباشه از اول نسخه 16.4 رو نصب کنم :(
بهترین لینوکس اوبونتو 16.4 (یونیتی)
بهترین تجربه از گنوم-شل رو با فدورا میشه کسب کرد

آفلاین mike3

• Newbie
  • *
  • ارسال: 23
پاسخ : مشکل با یونیتی در اوبونتو 18.4
« پاسخ #1 : 07 بهمن 1397، 07:22 ب‌ظ »
سلام دوستن مشکل دوم حل شد ، کلید های پیش فرض بعد آپدیت و نصب یونیتی به هم ریخته بود ولی مشل تغییر زبان همچنا باقی است

آیکن های باطری و صدا و زبان و وایرلس هم کمرنگ شده اند ولی کار میکنن :(
« آخرین ویرایش: 08 بهمن 1397، 01:04 ق‌ظ توسط mike3 »
بهترین لینوکس اوبونتو 16.4 (یونیتی)
بهترین تجربه از گنوم-شل رو با فدورا میشه کسب کرد