انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۰٫۱۰ منتشر شد.
انتظار می‌ره همهٔ اعضا هرچه زودتر به این نگارش ارتقا پیدا کنند. همهٔ پاسخ‌ها از این به بعد، بر پایهٔ اوبونتو ۲۰٫۱۰ خواهد بود.

نویسنده موضوع: اتصال به شبکه و اینترنت wired در اوبونتو ۱۷.۱۰  (دفعات بازدید: 1880 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین amirmojiry

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
سلام دوستان
چون از جستجوی اینترنتی و جستجو در انجمن به جایی نرسیدم سوالم رو مطرح می کنم.
من اوبونتوی ۱۷.۱۰ رو به صورت live و از روی دی وی دی روی pc اجرا کردم. کابل شبکه به دستگاه متصله. به نظر هم میاد لینوکس تنظیمات شبکه رو شناخته اما باز هم نه به پرینترها و درایورهای روی شبکه دسترسی دارم (با این که نپتیفیکیشن اتصال به پرینار چندین بار اومده) و نه به اینترنت. آیکون اتصال اینترنت هم یه علامت سواله. برای درک بهتر عکس صفحه رو می فرستم
http://uupload.ir/files/rqfo_p_20180409_100056.jpg

پ. ن: من تازه کار با لینوکس و این انجمن رو شروع کردم. ببخشید که سوالم آماتوری و غیر حرفه ای بود.
« آخرین ویرایش: 20 فروردین 1397، 10:26 ق‌ظ توسط amirmojiry »

آفلاین Peyman V

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
پاسخ : اتصال به شبکه و اینترنت wired در اوبونتو ۱۷.۱۰
« پاسخ #1 : 20 فروردین 1397، 10:38 ب‌ظ »
سلام.
چون خودت گفتی تازه کاری پس اجازه بده یک راهنمایی تازه کارانه کنم:
اتصال یا عدم اتصال به شبکه و ایترنت رو می‌تونی با دستور های زیر در ترمینال بررسی کنی:
ifconfig
ping www.google.com

پ.ن: اگه اجباری وجود نداره که از اوبونتو ۱۷ استفاده کنی، توصیه می‌کنم از ۱۶ استفاده کنی. تجربه [و البته عادت] من از اوبونتو ۱۶ باعث شد ۱۷ رو نتونم بیشتر از ده روز تحمل کنم و دوباره برگردم به ۱۶.

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
پاسخ : اتصال به شبکه و اینترنت wired در اوبونتو ۱۷.۱۰
« پاسخ #2 : 20 فروردین 1397، 10:49 ب‌ظ »
پ.ن: اگه اجباری وجود نداره که از اوبونتو ۱۷ استفاده کنی، توصیه می‌کنم از ۱۶ استفاده کنی. تجربه [و البته عادت] من از اوبونتو ۱۶ باعث شد ۱۷ رو نتونم بیشتر از ده روز تحمل کنم و دوباره برگردم به ۱۶.
اوبونتو 17 یا 16 روش خوبی برای خطاب قرار دادن توزیع نیست. اوبونتو در هر سال دو بار منتشر میشه و اوبونتو 17.04 داریم و 17.10 و همچنین 16.04 و 16.10 و وقتی شما میگین 16 یا 17 مشخص نیست منظورتون کدوم نسخه‌س.
در ضمن از نظر من این عقیده‌ی بسیار بی پایه و اساسیه که نسخه‌های LTS بهتر از جدیدترین نسخه‌هان! بنظرم کاملا برعکسه! چرا که به‌روزرسانی توی 95 درصد اوقات باعث عملکرد بهتر و رفع باگ‌ها میشه تا ایجاد مشکل(که عقیده‌ی برخی از کاربراست.)! که اگه اینجوری بود خب چه کاریه اصلا نسخه‌ی جدید بدن؟!  ;D
« آخرین ویرایش: 20 فروردین 1397، 10:51 ب‌ظ توسط Silvio Dante »
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد