انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۰٫۰۴٫۱ منتشر شد.
انتظار می‌ره همهٔ اعضا هرچه زودتر به این نگارش ارتقا پیدا کنند. همهٔ پاسخ‌ها از این به بعد، بر پایهٔ اوبونتو ۲۰٫۰۴٫۱ خواهد بود.

نویسنده موضوع: نصب کارت گرافیک Nvidia در Centos7  (دفعات بازدید: 1725 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mortezaTahmasbi

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
نصب کارت گرافیک Nvidia در Centos7
« : 14 مهر 1396، 09:58 ب‌ظ »
سلام
کسی می تونه در مورد نصب کارت گرافیک انویدیا توی Centos7 کمک کنه ؟ کلی آموزش و مقاله انگلیسی خوندم و انجام دادم ولی موفق نشدم :(

کاری که من کردم :

اول فایل درایور متناسب با کارت گرافیکم رو از سایت Nvidia.com دانلود کردم و گذاشتمش توی پوشه Home
بعد سیستم رو ریستارت کردم و موقع بوت شدن، کلید e رو زدم و توی صفحه ای که باز میشه عبارت nomodeset rdblacklist=nouveau رو بعد از کلمه quiet اضافه کردم. ctrl+x رو زدم و سیستم رو دوباره بوت کردم.(طبق آموزشی که دیدم اینکار کارت گرافیک خود لینوکس رو غیرفعال میکنه و این بار ی محیط شبیه ترمینال باز میشه و دسکتاپ دیگه بالا نمیاد)

بعد وارد دسترسی روت شدم و دستور زیر رو دادم
cd /home/myusername/
بعد هم این دستور
ls
حالا محتویات پوشه home  رو برام نشون میده که فایل NVIDIA-Linux-x86_64-384.90.run هم توش هست

بعد این دستور
chmod +x NVIDIA-Linux-x86_64-384.90.runبعد هم این دستور
./NVIDIA-Linux-x86_64-384.90.run
حالا شروع میکنه به نصب کارت گرافیک انویدیایی که دانلود کردم و 100 دردصد پر میشه و میگه با موفقیت نصب شد.سیستم بوت میشه و دوباره صفحه ترمینال باز میشه(بدون دسکتاپ)

طبق آموزشی که دیدم با تایپ دستور init 5 باید وارد دسکتاپ بشه ولی نمیشه و سیستم بوت میشه و باز هم همین صفحه میاد:( ولی کارت گرافیک انویدیا نصب شده!

« آخرین ویرایش: 14 مهر 1396، 10:15 ب‌ظ توسط mortezaTahmasbi »

آفلاین فرهاد محمدی مجد

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 933
  • فدورا + GNOME
پاسخ : نصب کارت گرافیک Nvidia در Centos7
« پاسخ #1 : 15 مهر 1396، 08:15 ق‌ظ »
CentOS رو برای چه کاری میخواید؟ چرا مثل دیگران از اوپن سوزه، دبیان، اوبونتو و فدورا استفاده نمیکنید؟ CentOS برای دسکتاپ نیست و مدیریت سیستمش سخت تر از دبیان هستش.
نام کاربری اصلی و نخست من Fedora-Red Hat است ولی دیدم بهتره با نام حقیقیم فعالیت کنم. این اولین حساب کاربری من در این انجمن نیست، در خرداد 1392 تصمیم به استفاده از گنو/لینوکس گرفتم و همان زمان در اینجا عضو شدم و تا 1-2 سال فعالیت می‌کردم ولی به دلایلی دیگه ادامه ندادم.

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
« پاسخ #2 : 15 مهر 1396، 11:05 ق‌ظ »
CentOS رو برای چه کاری میخواید؟ چرا مثل دیگران از اوپن سوزه، دبیان، اوبونتو و فدورا استفاده نمیکنید؟ CentOS برای دسکتاپ نیست و مدیریت سیستمش سخت تر از دبیان هستش.
بارها گفتیم! اما ایشون اصرار دارن که حتما روی سنت او اس یه تستی رو انجام بدن.

آفلاین فرهاد محمدی مجد

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 933
  • فدورا + GNOME
« پاسخ #3 : 15 مهر 1396، 12:06 ب‌ظ »
اگر اصرار به استفاده از CentOS دارید بهتره این مشکل و سایر مشکلات را از طریق لیست پستی خود CentOS اعلام کنید، حتمن پاسخ خواهید گرفت، اینجا فکر نکنم کسی پاسخی به این جور مشکلات بده.
نام کاربری اصلی و نخست من Fedora-Red Hat است ولی دیدم بهتره با نام حقیقیم فعالیت کنم. این اولین حساب کاربری من در این انجمن نیست، در خرداد 1392 تصمیم به استفاده از گنو/لینوکس گرفتم و همان زمان در اینجا عضو شدم و تا 1-2 سال فعالیت می‌کردم ولی به دلایلی دیگه ادامه ندادم.