انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۰.۰۴ منتشر شد.
انتظار می‌ره همهٔ اعضا هرچه زودتر به این نگارش ارتقا پیدا کنند. همهٔ پاسخ‌ها از این به بعد، بر پایهٔ اوبونتو ۲۰.۰۴ خواهد بود.

نویسنده موضوع: کارگاه فایروال جشن اوبونتو 15.04  (دفعات بازدید: 622 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین پژوهشی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 50
    • OSLearn
کارگاه فایروال جشن اوبونتو 15.04
« : 04 خرداد 1394، 09:15 ق‌ظ »
سلام دوستان

این تاپیک رو باز کردم تا بحثی دوستانه با دوستانی که در این کارگاه ثبت نام کردند و یا می خواهند کنند , داشته باشیم .

یک سری نکات رو در تاپیک جشن گفتم که باز هم تکرار می کنیم :

1. قرار هست iptables آموزش داده بشه . البته فقط جدول filter و input & output chain و اگه وقت شد forward chain هم گفته میشه .

2. یک AP در نظر گرفته شده تا با دوستان بتونیم در یک شبکه قرار بگیریم و رول ها و مطالب رو با هم تمرین کنیم .

3. برای هر chain یک توپولوژی و سناریو در نظر گرفته شده که داخل این سناریو هم سیستم ما و هم سیستم دوستان قرار گرفته .

4. یک سری از رول ها رو در هر chain از ساده شروع به گفتن و تمرین می کنیم و نتایج رو داخل سیستم دوستان می بینیم که جو کاملا کارگاهی باشه :ی

5. پس لازم هست که یک لپ تاپ با توزیع لینوکسی همراه با اسکنر nmap و برنامه ی tcpdump یا wireshark رو داشته باشید .

6. آموزش ها رو طبق جزوه ای که در آخر پیوست می کنم پیش می بریم پس حتما دانلود و مطالعه کنیدش . در روز برگزاری کارگاه نسخه ی چاپ شده ی این جزوه به دوستان داده می شه تا همزمان دستورات و روند کار جلو چشماشون باشه .

7. و از همه مهمتر این که این روندی هست که ما در سر داریم و طبیعتا با نظر و انتقاد های دوستان ممکنه شیوه ی برگزاری کارگاه در روز برگزاری متفاوت باشه ! ( مثلا رول هایی اضافه تر گفته بشه یا سناریوی دیگه ای مطرح بشه و … )

پیش نیاز ها :

1. همراه داشتن لپ تاپ
2. توزیع لینوکسی
3. برنامه ی nmap
4. برنامه wireshark یا tcpdump
5. سرویس هایی فعال مثل ssh و apache
6. مطالعه و همراه داشتن جزوه آموزشی

اگه نظر یا انتقاد یا هر مورد دیگه ای دارید حتما مطرح کنید . با تشکر
« آخرین ویرایش: 04 خرداد 1394، 09:18 ق‌ظ توسط پژوهشی »