انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ASP.net for Gnu/Linux(حل شد)  (دفعات بازدید: 412 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ALi.pAkrohk

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 295
  • OpenSuse Tumbleweed
ASP.net for Gnu/Linux(حل شد)
« : 06 خرداد 1396، 09:23 ب‌ظ »
به نام خدا
سلام دوستان چندی پیش یه مطلبی خوندم در مورد اجرای ASP در لینوکس و برام جالب بود بدونم کلا چطوریه این کار ارزشش رو داره امنیت اندازه php هست اصلا کار معقولیه.
استفاده از کدوم پایگاه داده بهتره و کلا کدوم IDE پیشنهادیه شماست.
« آخرین ویرایش: 08 خرداد 1396، 02:19 ب‌ظ توسط ALi.pAkrohk »
pAkrohk پاکروح
Python علی

آنلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 3416
  • masoft قدیم
پاسخ : ASP.net for Gnu/Linux
« پاسخ #1 : 06 خرداد 1396، 10:20 ب‌ظ »
کار معقولی نیست، چون برای محیطی مثل گنو-لینوکس طراحی نشده و سیستم‌های بهتری برای استفاده وجود داره.

برنامه‌نویسی هم مستقیما ربطی به IDE نداره. عموما Vim برای همه چیز جوابگوست.
« آخرین ویرایش: 07 خرداد 1396، 03:10 ق‌ظ توسط nixoeen »

آفلاین ALi.pAkrohk

• Sr. Member
  • *
  • OpenSuse Tumbleweed
« پاسخ #2 : 07 خرداد 1396، 02:40 ق‌ظ »
ممنون از جوابتون ولی من فکر می کردم ASP.net 5 برای توزیع های لینوکسی هم طراحی شده باشه هاا؟
البته سایت های ایرانی حرف زیاد میزنن و منم از اونا خوندم.
البته اینم خود ماکروسافت.
https://blogs.msdn.microsoft.com/webdev/2015/01/14/running-asp-net-5-applications-in-linux-containers-with-docker/

https://www.slideshare.net/Marckys/web-and-cloud-tour-2015-aspnet-5
« آخرین ویرایش: 07 خرداد 1396، 04:43 ق‌ظ توسط ALi.pAkrohk »
pAkrohk پاکروح
Python علی

آفلاین mostafa-ir

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 67
  • اوبونتو ، سبک زندگیست !
« پاسخ #3 : 07 خرداد 1396، 02:55 ق‌ظ »
سلام دوست عزیز
ابزار رسمی مایکروسافت Visual Studio Code را هم می تونید امتحان کنید از زبان های مختلفی پشتیبانی میکنه و پلاگین های زیادی هم داره.
امیدوارم لینک ها کمکتون کنه:

آفلاین ALi.pAkrohk

• Sr. Member
  • *
  • OpenSuse Tumbleweed
« پاسخ #4 : 07 خرداد 1396، 04:41 ق‌ظ »
سلام دوست عزیز
ابزار رسمی مایکروسافت Visual Studio Code را هم می تونید امتحان کنید از زبان های مختلفی پشتیبانی میکنه و پلاگین های زیادی هم داره.
امیدوارم لینک ها کمکتون کنه:
بعله ممنون دوست عزیزم قبلا ازش استفاده کردم. VSCod ادیتور بسیار عالی هست.
pAkrohk پاکروح
Python علی

آنلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
« پاسخ #5 : 07 خرداد 1396، 05:05 ق‌ظ »
VSCod
چون دائما دارید به صورت اشتباه اسمش رو می‌نویسید: پایان Code حرف e قرار داره.

آفلاین ALi.pAkrohk

• Sr. Member
  • *
  • OpenSuse Tumbleweed
« پاسخ #6 : 07 خرداد 1396، 07:50 ق‌ظ »
VSCod
چون دائما دارید به صورت اشتباه اسمش رو می‌نویسید: پایان Code حرف e قرار داره.
چون؟؟؟؟
 :o :o :o :o
pAkrohk پاکروح
Python علی

آنلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
« پاسخ #7 : 07 خرداد 1396، 05:46 ب‌ظ »
چون؟؟؟؟
اینجا معادل «به دلیل اینکه» هستش. تا الان اصطلاحی مثل «بی چون و چرا» یا «چون دلم می‌خواد» رو نشنیدید؟ :) کلاس چندم هستید؟
« آخرین ویرایش: 07 خرداد 1396، 05:48 ب‌ظ توسط nixoeen »

آفلاین ALi.pAkrohk

• Sr. Member
  • *
  • OpenSuse Tumbleweed
« پاسخ #8 : 07 خرداد 1396، 07:11 ب‌ظ »
چون؟؟؟؟
اینجا معادل «به دلیل اینکه» هستش. تا الان اصطلاحی مثل «بی چون و چرا» یا «چون دلم می‌خواد» رو نشنیدید؟ :) کلاس چندم هستید؟
چرا شنیدم ولی مکانش رو اینجا ؟ به دلیل اینه اشتباه می نویسم خوب چی ؟
برنامه خوبیه چون اشتباه می نویسم ؟
درضمن یه e اخرش جا افتاده بود خوب من باگوشی میام و جا میفته انجمنم بعد پیام میندازه تالار من دیگه چک نمی کنم.
« آخرین ویرایش: 07 خرداد 1396، 07:12 ب‌ظ توسط ALi.pAkrohk »
pAkrohk پاکروح
Python علی

آفلاین آقای مهران

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 356
  • آزادی نرم افزار حق مسلم ماست!
« پاسخ #9 : 07 خرداد 1396، 09:51 ب‌ظ »
سلام

نقل‌قول

به نظرم جا انداختن "e" و معنی "چون" رو ندونستن زیاد مهم نیست ، اونقدر ناشناخته تو دنیا هست که وقت گذاشتن روی این چیزا وقت تلف کردنه، هر کسی متوجه cod و code هست.

نقل‌قول
برام جالب بود بدونم کلا چطوریه این کار ارزشش رو داره امنیت اندازه php هست اصلا کار معقولیه

منظور از امنیت دقیق نیست ، امنیت پروژه ای که ساخته میشه؟ اساسا همه ی زبان های معروف امن هستند وگرنه هیچ کس سمتشون نمی رفت و به زباله دان تاریخ می پیوستند! امنیت PHP و ASP هم یکسانه و هر دو در صورت برنامه نویسی اصولی مشکلی پیش نمیارن.

اگر در مورد امنیت بالا آوردن در سرور لینوکسی بپرسید ، یعنی اینکه به جای سرورهای ناامن ویندوزی از سرور لینوکسی استفاده بشه ، جای بحث هست و نمیشه انتظار داشت که مشکلی پیش نیاد ، از دیتابیس گرفته الی ماشالله ، در ضمن منطقی نیست وقتی که ویندوز به خوبی از پس اش برمیاد ، شما از لینوکس استفاده کنید. ویندوز نمی تونه از پس PHP بر بیاد (در سطح حرفه ای البته) این قضیه مطمئنا در مورد دات نت و لینوکس هم صادق خواهد بود. یه باگ ساده میتونه کل زحمت ها رو به فنا بده.

اگر علاقه به برنامه نویسی #C داری بهترین گزینه همون ویندوزه وگرنه وقت تلف نکن. اصلا به این چیزا در لینوکس نیاز نیست و همین زبون ها کافی هستن.

توصیه دوستانه :
اگر شما هدفی رو که داری به خوبی بشناسی ،  به راحتی میتونی زبان برنامه نویسی مناسب اون هدف رو پیدا کنی. وقتی هدف رو مشخص کردی و زبان هم انتخاب شد دیگه ادیتور و ide و اینکه فلان روی لینوکس نصب میشه یا نه و... بی اهمیت میشه. تنها باید تمرکز کنی روی اونی که انتخاب کردی و سعی کنی متخصص بشی. همون php خودمون اصلا ، خود php هست ، ورژن هفت هست ، شی گرایی هست ، معماری ام وی سی هست ، فریمورک هایی که از معماری های پیچیده تر از ام وی سی استفاده می کنن (مثل لاراول) هست ، فریمورکی مثل سیمفونی که یک استاندارد غیر رسمی پی اچ پی محسوب میشه هست زند هست و .... البته قرار نیست یکی که میخواد برنامه نویس پی اچ پی بشه حتما همه رو یاد بگیره شاید همون شی گرایی و ام وی سی هم کافی باشه ، ولی منظورم اینکه همین php تمومی نداره. asp هم مثل اینه ، منطقی هست که نمیشه هر دو راه رو با هم طی کرد. پس مشخص میشه که باید نیازت رو بسنجی و متناسب با اون انتخاب کنی.

موفق باشی.
« آخرین ویرایش: 07 خرداد 1396، 10:00 ب‌ظ توسط Mr.Mehran »
با هم و با کاربران جدیدتر ، مهربان تر باشیم.
دانیال بهزادی: اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن
من ازادی خودم رو ولو در سختی، به بودن توی زندون طلایی ویندزد ترجیح می‌دم.

آفلاین ALi.pAkrohk

• Sr. Member
  • *
  • OpenSuse Tumbleweed
« پاسخ #10 : 07 خرداد 1396، 11:32 ب‌ظ »
سلام

نقل‌قول

به نظرم جا انداختن "e" و معنی "چون" رو ندونستن زیاد مهم نیست ، اونقدر ناشناخته تو دنیا هست که وقت گذاشتن روی این چیزا وقت تلف کردنه، هر کسی متوجه cod و code هست.

نقل‌قول
برام جالب بود بدونم کلا چطوریه این کار ارزشش رو داره امنیت اندازه php هست اصلا کار معقولیه

منظور از امنیت دقیق نیست ، امنیت پروژه ای که ساخته میشه؟ اساسا همه ی زبان های معروف امن هستند وگرنه هیچ کس سمتشون نمی رفت و به زباله دان تاریخ می پیوستند! امنیت PHP و ASP هم یکسانه و هر دو در صورت برنامه نویسی اصولی مشکلی پیش نمیارن.

اگر در مورد امنیت بالا آوردن در سرور لینوکسی بپرسید ، یعنی اینکه به جای سرورهای ناامن ویندوزی از سرور لینوکسی استفاده بشه ، جای بحث هست و نمیشه انتظار داشت که مشکلی پیش نیاد ، از دیتابیس گرفته الی ماشالله ، در ضمن منطقی نیست وقتی که ویندوز به خوبی از پس اش برمیاد ، شما از لینوکس استفاده کنید. ویندوز نمی تونه از پس PHP بر بیاد (در سطح حرفه ای البته) این قضیه مطمئنا در مورد دات نت و لینوکس هم صادق خواهد بود. یه باگ ساده میتونه کل زحمت ها رو به فنا بده.

اگر علاقه به برنامه نویسی #C داری بهترین گزینه همون ویندوزه وگرنه وقت تلف نکن. اصلا به این چیزا در لینوکس نیاز نیست و همین زبون ها کافی هستن.

توصیه دوستانه :
اگر شما هدفی رو که داری به خوبی بشناسی ،  به راحتی میتونی زبان برنامه نویسی مناسب اون هدف رو پیدا کنی. وقتی هدف رو مشخص کردی و زبان هم انتخاب شد دیگه ادیتور و ide و اینکه فلان روی لینوکس نصب میشه یا نه و... بی اهمیت میشه. تنها باید تمرکز کنی روی اونی که انتخاب کردی و سعی کنی متخصص بشی. همون php خودمون اصلا ، خود php هست ، ورژن هفت هست ، شی گرایی هست ، معماری ام وی سی هست ، فریمورک هایی که از معماری های پیچیده تر از ام وی سی استفاده می کنن (مثل لاراول) هست ، فریمورکی مثل سیمفونی که یک استاندارد غیر رسمی پی اچ پی محسوب میشه هست زند هست و .... البته قرار نیست یکی که میخواد برنامه نویس پی اچ پی بشه حتما همه رو یاد بگیره شاید همون شی گرایی و ام وی سی هم کافی باشه ، ولی منظورم اینکه همین php تمومی نداره. asp هم مثل اینه ، منطقی هست که نمیشه هر دو راه رو با هم طی کرد. پس مشخص میشه که باید نیازت رو بسنجی و متناسب با اون انتخاب کنی.

موفق باشی.
ممنونم ازت عالی بود دقیقا دنبال همچین چیزی بودم ممنون ازت دوست عزیز.
pAkrohk پاکروح
Python علی

آفلاین آقای مهران

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 356
  • آزادی نرم افزار حق مسلم ماست!
« پاسخ #11 : 08 خرداد 1396، 09:06 ق‌ظ »
خواهش می کنم ، اگر مشکلتون حل شده طبق رسم انجمن به عنوان تاپیک عبارت (حل شد) رو اضافه کنید.
با هم و با کاربران جدیدتر ، مهربان تر باشیم.
دانیال بهزادی: اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن
من ازادی خودم رو ولو در سختی، به بودن توی زندون طلایی ویندزد ترجیح می‌دم.