انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: راهنمایی برای نصب Web Server بر روی ESXi  (دفعات بازدید: 316 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین milad.ir86

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 425
  • الا خدایا گره گشایا به چاره جویی مرا مدد کن
راهنمایی برای نصب Web Server بر روی ESXi
« : 18 اردیبهشت 1396، 12:30 ب‌ظ »
ما در سازمان سروری داریم که بر روی آن VMware ESXi نسخه 6 نصب شده است.بر روی این Hypervisor یک گنو/لینوکس نسخه CentOS داریم که نقش وب سرور را دارد.یعنی بر روی آن یک سایت هست که به صورت اینترانت به کلاینت ها سرویس وب میدهد.من میخواهم یک سایت دیگه رو هم بر روی این سرور راه اندازی کنم.اما به دلیل سخت گیری مسئول امنیت سازمان باید یک ماشین مجازی جدید  رو راه اندازی کنم و از همون قبلی نمیتونم استفاده کنم.خواستم ببینم سریع ترین راه برای راه اندازی یک ماشین مجازی جدید بر روی این سرور چیست !؟ لطفا مسیر رو به من نشان دهید باقی راه رو خودم میرم.میشه از همون CentOS قبلی یک OVA بگیرم و بعد اون رو Deploy کنم و بهش یه IP جدید بدم.اینطوری Conflict پیش نمیاد؟ چون در سرورهای ویندوزی شنیدم که به خاطر یکسان بودن SID مشکل تداخل پیش میاد.یا کلا بهتره به جای CentOS از اول به صورت Fresh Install یک گنو/لینوکس جدید نصب کنم!؟من با Debian base ها راحت ترم.البته یک سرور FTP هم خودم بر روی ین سرور راه اندازی کردم و از Ubuntu Server استفاده کردم.اوبونتو هرچند UI نداشت ودا باید همش کد میزدم ولی سرور FTP یه بار راهش میندازی و بعد دیگه از کلاینت بهش با WinSCP وصل میشی و دیگه سردرد نداره.ولی برای وب سرور تا حالا تجربه شو ندارم.
لطفا راهنمایی کنید.اراتمند شما میلاد
There is a thing in the life.That is stronger than nuclear bomb.that is animus of human

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 12220
  • Urahara Kiesuke
    • صفحهٔ ویکی
پاسخ : راهنمایی برای نصب Web Server بر روی ESXi
« پاسخ #1 : 18 اردیبهشت 1396، 12:36 ب‌ظ »
یک اوبونتو سرور جدید نصب کنید و روش ^lamp-server رو نصب کنید.
https://wiki.ubuntu.ir/wiki/Tasksel
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین milad.ir86

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 19 اردیبهشت 1396، 09:58 ق‌ظ »
مهندس بهزادی عزیز.ممنونم از پاسختون.این tasksel برای من رابط گرافیکی(مثل Wizard) فقط برای نصب میشه !؟ و کمک میکنه که به راحتی LAMP Server رو نصب کنم !؟ خوب بعد از نصب باید با محیط متنی سرور کار کنم !؟ بعد من اعتماد به نفس کار با محیط متنی رو ندارم.به نظرتون محیط گرافیکی رو نصب کنم !؟ اگه با این کار خلی Performance پایین نمیاد و خیلی Resource نمیخواد این کار رو انجام بدهم!؟ چون سرور ما داخلیه اصلاً بر روی اون ترافیک نیست.
There is a thing in the life.That is stronger than nuclear bomb.that is animus of human

آنلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 3335
  • masoft قدیم
« پاسخ #3 : 19 اردیبهشت 1396، 04:11 ب‌ظ »
تنظیمات در هر صورت در محیط متنی انجام میشه، در نتیجه نصب محیط گرافیکی کمکی بهتون نمی‌کنه.
عدم اعتماد به نفس شما به دلیل کمبود اطلاعات هستش که با مطالعه می‌تونید این مشکل رو حل بکنید. اگر مطالعه‌ی لازم و اطلاعات کافی رو نداشته باشید، چه با محیط گرافیکی و چه بدون محیط گرافیکی به مشکل بر می‌خورید.

پیشنهاد اکید من عدم استفاده از محیط گرافیکی هست، چون وجود اون می‌تونه براتون مشکلات و دردسرهای بیشتری تولید کنه که حل اون‌ها نیاز به اطلاعات بیشتری خواهد داشت.

آفلاین milad.ir86

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 20 اردیبهشت 1396، 11:42 ب‌ظ »
بیزحمت منبعی یا لینکی رو برای مطالعه راجب به Web Server های LAMP بهم معرفی میکنید!؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 12220
  • Urahara Kiesuke
    • صفحهٔ ویکی
« پاسخ #5 : 23 اردیبهشت 1396، 08:56 ق‌ظ »
برای آشنای ویکی‌پدیا خوبه: https://en.wikipedia.org/wiki/LAMP_%28software_bundle%29
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین milad.ir86

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 24 اردیبهشت 1396، 03:54 ب‌ظ »
برای آشنای ویکی‌پدیا خوبه: https://en.wikipedia.org/wiki/LAMP_%28software_bundle%29
مهندس من از قبل با LAMP آشنا هستم.ولی خوب در عمل از اون استفاده نکردم.خواستم ببینم یک منبع Practical تر و کاربردی تر میشناسید!؟

آنلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 3335
  • masoft قدیم
« پاسخ #7 : 26 اردیبهشت 1396، 06:23 ب‌ظ »
بیزحمت منبعی یا لینکی رو برای مطالعه راجب به Web Server های LAMP بهم معرفی میکنید!؟
LAMP فقط یک وب‌سرور داره که Apache هستش. بهترین منبع هم اگر اطلاعات تئوری کافی در مورد وب‌سرورها دارید، مستندات خودش هست.